رئیس پارلمان عراق با «مسعود بارزانی» دیدار کرد

5

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق که امروز به «اربیل» سفر کرده بود با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی پیش از دیدار با رئیس منطقه کردستان، اعمال تحریم‌های جمعی علیه ملت کردستان را رد کرد و در گفت‌وگو «اسپوتنیک» اظهار داشت: ما هرگونه اعمال تحریم دسته‌جمعی یا اقدام علیه ملت کرد را رد می‌کنیم.

هنوز جزئیاتی از دیدار میان بارزانی و الجبوری در رسانه‌ها منتشر نشده است. اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

انتظار می‌رود که الجبوری درباره بحران همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان و سرنوشت عضویت نمایندگان کرد در پارلمان عراق با بارزانی گفت‌وگو کند.

ریاست منطقه کردستان عراق پیش از این نیز، طی بیانیه‌ای از دیدار «ایاد علاوی» و «اسامة النجیفی» معاونان رئیس‌جمهور عراق با مسعود بارزانی در سلیمانیه خبر داده و اعلام کرده بود که این سه مقام درباره اوضاع جاری در عراق و نحوه حل و فصل مسائل و مشکلات ایجاد شده در عرصه سیاسی رایزنی کردند و به توافقی شامل چهار محور دست یافتند.

بنا بر این گزارش، اتوافق مذکور شامل گفت‌وگو و نشست میان طرف‌های اصلی سیاسی عراق برای آرامسازی فضای ایجاد شده میان بغداد و اربیل بر اساس یک دستورکار مشخص، آغاز گفت‌وگوها بر اساس یک سازوکار برای هماهنگی مستمر و رفع فوری تحریم‌ها علیه منطقه کردستان است.

اما بغداد اعلام می‌کند که این توافق برای دولت الزام آور نیست.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید