تعهدی که بارزانی باید اجرا کند!

ز3

«روند ملا محمود» جانشین دفتر سیاسی اتحادیه‌ میهنی کردستان عراق در کرکوک ناگفته‌ های بسیاری را پیرامون وقایع قبل از برگزاری همه‌ پرسی استقلال کردستان عراق آشکار کرد.از جمله اینکه بارزانی تعهد داده بود که اگر همه پرسی شکست بخورد، خود را تبعید خواهد کرد. بدون شک بارزانی هم اکنون باید به این تعهد عمل کند!
روند ملا محمود در گفتگو با هفته‌ نامه‌ هه‌وال تاکید کرد که‌ برگزاری همه‌‌پرسی از ریشه‌ کاری اشتباه‌ بود و بخشی از اتحادیه‌ میهنی کردستان از همان ابتدا مخالفت خویش را با این موضوع اعلام کرد.ما به‌ صراحت اعلام کردیم که‌ با وجود مخالفت بغداد، اختلافات داخلی احزاب اقلیم و پارلمانی که‌ به‌ صورتی غیرقانونی تخته‌ شده‌ است و ریاستی که‌ آماده‌ سازش با کسی نیست، نمی توان چنین کاری را انجام داد، ولی متاسفانه‌ بخشی دیگر از اتحادیه‌ میهنی بر انجام همه‌ پرسی تاکید کرد، آنها استدلال کردند که‌ این همه‌ پرسی می تواند حلال تمامی مشکلات اقلیم باشد، چه‌ در بعد داخلی و چه‌ رابطه‌ با بغداد.
این عضو بلند پایه‌ اتحادیه‌ میهنی در ادامه‌ سخنان خویش به‌ وضعیت شهر کرکوک قبل از همه‌ پرسی اشاره‌ کرد و گفت: ما در نهایت تقاضا کردیم که‌ حداقل همه‌ پرسی در کرکوک برگزار نشود چون کرکوک وضعیتی متفاوت با دیگر شهرهای اقلیم دارد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید