شهروندان اقلیم کردستان نباید تاوان دولتی شکست خورده را بدهند

2

سرویس عراق و اقلیم کردستان – در نشستی که میان دو حزب جنبش تغییر و اتحاد اسلامی کردستان برگزار شد، طرفین، دولت اقلیم کردستان را شکست خورده توصیف کرده و تاکید کردند که شهروندان اقلیم نباید بیش از این تاوان شکست های این دولت را بدهند.

به گزارش کردپرس به نقل از ان. آر. تی، در اطلاعیە ای که پس از نشست میان عمر سید علی رهبر جنبش تغییر  و صلاح الدین بهاالدین دبیرکل اتحاد اسلامی منتشر شد، آمده است که تحولات اخیر منطقە و احتمال وقوع جنگی جدید، ضرورت اتحاد و همصدایی هرچە بیشتر میان جریان ها و احزاب سیاسی اقلیم کردستان را می طلبد.

طرفین در این نشست تاکید کردند که دولت کنونی اقلیم کردستان شکست خورده است و نباید شهروندان اقلیم بیش از این تاوان دولتی شکست خورده را بدهند.

صلاح الدین بهاالدین در این دیدار تاکید کرد که بحران های اقلیم کردستان، وضعیت و شرایط شهروندان اقلیم را روز به روز بدتر کرده‌ است و مردم کردستان بیش از این نمی توانند در این شرایط وخیم زندگی کرده و تاوان اشتباهات ده ها سال حاکمیت اقلیم را بدهند.

همچنین افزود که اکنون به دلیل سرعت تحولات موجود در مواضع منطقە ای باید احزاب و جریان های سیاسی اقلیم کردستان یکصدا و متحد با این شرایط مواجە شده و راه حلی سریع برای مشکلات معیشتی و معضلات اقتصادی مردم اقلیم کردستان بیابند.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید