به آتش کشیدن دفاتر چهار حزب در شهر کویه اقلیم کردستان

در ادامه خشونت و نا آرامی های اقلیم کردستان، دفاتر چهار حزب حزب دمکرات، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی و جماعت اسلامی در شهر کویه اقلیم کردستان به آتش کشیده شد.
به گزارش کردپرس، سرهنگ شورش کاکه فرمانده پلیس شهر کویه از توابع استان اربیل اقلیم کردستان در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو گفت که امروز سەشنبه ۲۸ آذر/۱۹ دسامبر، تظاهرکنندگان در این شهر به دفاتر حزب دمکرات، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی و جماعت اسلامی حمله کرده و این ساختمان ها را به آتش کشیدند.

وی افزود که تظاهرکنندگان سعی در آتش زدن  دفتر اتحادیه میهنی نیز داشته اند، اما نیروهای پلیس مانع آنان شده اند و اکنون فقط این دفتر، از این خشونت ها در امان مانده است.

طبق خبر روداو نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان دفتر اتحادیه میهینی کردستان مستقر شده و تیراندازی هایی نیز روی داده، فرمانده پلیس کویه در این مورد با تائید تیراندازی ها گفت که تعدادی افراد نیز مجروح شده اند، اما شمار دقیق مجروحین مشخص نیست و همچنین معلوم نیست که مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند و یا با سنگ مجروح شده و یا دچار سوختگی هستند.

تظاهرات و نا آرامی های شهرهای اقلیم از دیروز دوشنبه آغاز شده و امروز نیز در شهرهای سلیمانیه حلبچه، کفری، پنجوین، رانیه و چند شهر دیگر ادامه داشته و در جریان این خشونت ها فرمانداری کویه نیز به آتش کشیده شد.

سایت رسمی حزب دمکرات نیز اعلام کرده که دفاتر این حزب در شهرهای کویه  و تقتق بە آتش کشیده شده و هفت تن از پیشمرگ ها و اعضای حزب در این شهرها مجروح شده اند.

پیشتر نیز در سە سال گذشته به آتش کشیده شدن دفاتر حزب دمکرات در شهرهای استان سلیمانیه موجب اختلاف شدید حزب دمکرات و جنبش تغییر شده و حزب دمکرات سران و رهبران جنبش تغییر را مسئول این اتفاقات دانسته و در پی این اختلافات پارلمان کردستان به مدت بیش از دو سال تعطیل شدە و از فعالیت وزاری جنبش تغییر در دولت اقلیم جلوگیری به عمل آمد.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید