تلاش مخالفان دولت اقلیم کردستان برای تشکیل جبهه‌ای واحد

1

مسئول روابط حزب جماعت اسلامی کردستان اعلام کرد که این حزب با کمک دو حزب دیگر اقلیم کردستان در تلاش برای تشکیل جبهه اپوزیسیون در اقلیم هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از رادیو نوا، سلیم کویی اعلام کرد که حزب جماعت اسلامی کردستان به همراه دو حزب جنبش تغییر و لیست هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت در تلاش هستند که جبهه جدید اپوزیسیون اقلیم کردستان را تشکیل دهند و به این منظور گفتگوهایی را با جریان‌های سیاسی اقلیم انجام می‌دهند.

مسئول روابط حزب جماعت اسلامی کردستان با اشاره به اینکه این حزب پیش‌تر تلاش‌هایی را برای ایجاد اصلاحات در اقلیم انجام داده گفت که این حزب چندین بار طرح‌هایی را به این منظور ارائه داده اما هیچ‌یک اجرایی نشده است.

وی که عضو شورای رهبری جماعت اسلامی می باشد، افزود که در حال حاضر بهترین راه‌حل برای مشکلات اقلیم کردستان توافق با بغداد و پافشاری برای اجرای قانون اساسی این کشور است.

همچنین در مورد خروج حزب اتحاد اسلامی از دولت اقلیم کردستان نیز گفت که دولت توانایی اجرای شروط این حزب را ندارد.

این در حالی است که هر دو حزب جماعت اسلامی و جنبش تغییر در هفته های اخیر رسماً از دولت اقلیم کردستان که سه ماه تا پایان آن باقی‌مانده خارج‌شده‌اند و در روزهای گذشته نیز به همراه لیست هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت به رهبری برهم صالح، هیئت مشترکی را به‌منظور گفتگو با مقامات ارشد دولت مرکزی عراق، ازجمله حیدر عبادی نخست‌وزیر این کشور به بغداد روانه کردند.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید