پارلمان عراق سرنوشت درآمدهای نفتی کردستان عراق را بررسی می کند

ایرنا: هوشیار عبدالله عضو کرد پارلمان عراق در صفحه شخصی خویش در فیس بوک از پیگیری پارلمان عراق برای درآمدهای حاصل از فروش نفت کردستان عراق خبر داد.

وی روز دوشنبه در صفحه شخصی خویش در فیس بوک با اعلام این مطلب نوشت: آغاز به کار کمیته تحقیق در خصوص درآمدهای نفتی اقلیم و کسانی که نفت را فروخته یا درآمد حاصله در حسابهای بانکی آنها نگهداری می شود سرآغاز جدی برای مبارزه با فساد بوده و امیدوارم بختکی بر زندگی کسانی باشد که از محل درآمدهای نفتی میلیونر شده و پرداخت حقوق یک کارمند را روا ندانستند.
هوشیار عبدالله عضو پارلمان عراق از فراکسیون جنبش تغییر در ادامه مطلب خود اضافه نمود: همانگونه که در سابق از مبارزه با فساد حمایت کردیم این بار نیز پارلمان عراق را تبدیل به مرجعی برای مبارزه با مافیاهای اقلیم، بازرگانان نفت و سرقت بودجه کردستان عراق خواهیم کرد.
این عضو کرد پارلمان عراق چشم پوشی از فساد تشکیلات کردستان عراق بزرگترین خیانت به مردم کردستان عراق دانست و افزود: دزدیدن اموال مردم باعث ایجاد بحران و مصیبت برای مردم کردستان عراق شده است.
از سوی دیگر نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق نیز روز دوشنبه در پی نشست کابینه تشکیلات این منطقه به رسانه ها گفت که اقلیم آماده ارسال تمامی اطلاعات مربوط به نفت منطقه کردستان عراق برای پارلمان و دولت (بغداد) است.
وی با اعلام این مطلب افزود شرکت دیلوت گزارش خود را در خصوص فروش و درامدهای حاصله از نفت منطقه کردستان عراق را به کابینه کردستان عراق ارائه کرده و ما آن را بزودی به اطلاع مردم کردستان عراق خواهیم رساند ضمن اینکه آمادگی ارائه این گزارش را با جزئیات کامل به پارلمان و دولت عراق داریم.
نیچروان بارزانی ابراز امیدواری کرد این اقدام گامی مهم در راستای شفاف سازی در خصوص پرونده نفتی کردستان عراق باشد.
وی درعین حال از عدم کفاف درآمد نفتی حاصل از صادرات کردستان عراق برای پوشش حقوق کارمندان این منطقه خبر داد .
بارزانی با اشاره به اینکه گفت و گو با بغداد مشکلات سیاسی و اقتصادی را حل می کند ، آمادگی خود را برای اجرای این گفت گوها اعلام کرد .
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق آغاز هر گونه گفت و گو با اربیل را منوط به اعلام رسمی اربیل مبنی بر بطلان همه پرسی استقلال از عراق، واگذاری مدیریت فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی به دولت مرکزی می داند.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید