خیز برهم صالح برای به دست گرفتن قدرت در اقلیم کردستان

خیز برهم صالح برای به دست گرفتن قدرت در اقلیم کردستان

سخنگوی جریان سیاسی هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت در اقلیم کردستان به رهبری برهم صالح اعلام کرد که استراتژی این جریان سیاسی در دست گرفتن قدرت در اقلیم کردستان با اتکا به آرای مردمی است.

به گزارش کردپرس، جریان سیاسی هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت در اقلیم کردستان که چند ماه پیش توسط برهم صالح معاون دوم پیشین جلال طالبانی دبیر کل فقید اتحادیه میهنی کردستان و پس از جداشدنی از این حزب، تأسیس‌شده، برای در دست گرفتن قدرت اقلیم کردستان و تغییر نحوە اداره اقلیم تلاش می‌کند.

ریبوار کریم سخنگوی هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت در اقلیم کردستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت که این جریان سیاسی بدون هیچ‌گونه محدودیت قومی و دینی مذهبی تشکیل‌شده و در تلاش است که با ائتلاف با دو حزب اپوزیسیون اقلیم کردستان یعنی جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان در انتخابات پارلمانی کردستان و انتخابات مجلس عراق شرکت کرده و برای ایجاد تغییرات مثبت و اصلاحات در اقلیم تلاش کند.

وی افزود که استراتژی و برنامه این حزب پس از انتخابات تلاش برای در دست گرفتن قدرت در اقلیم کردستان با اتکا به آرای مردم اقلیم است و اگر در این راستا نیز موفق به کسب میزان لازم رأی‌ها نشدند، گزینه‌های دیگری از جملە فعالیت در قالب اپوزیسیون را انتخاب می‌کنند.

ریبوار کریم، با اشاره به اینکه جریان سیاسی هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت به کار مشترک میان احزاب باور داشته و به حذف فیزیکی دیگر جریان‌ها اعتقادی ندارد؛ هدف از در اختیار گرفتن قدرت و حکمرانی اقلیم را ایجاد اصلاحات اساسی، استقرار دمکراسی واقعی و عدالت فراگیر در اقلیم به‌ویژه درزمینهٔ تقسیم درآمدهای نفتی و تشکیل دولتی مقتدر و سالم عنوان کرد.

وی گفت که در اقلیم دمکراسی به‌صورت ظاهری و با تعدد احزاب سیاسی و رسانه‌های مختلف وجود دارد، اما دمکراسی واقعی که عبارت است از انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، آزادی رسانه، حاکمیت قانون و یکسانی در برابر قانون وجود ندارد.

برهم صالح که پیش‌تر منصب نخست‌وزیری اقلیم کردستان را نیز در اختیار داشته، پس از تأسیس هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت و کسب مجوز فعالیت انتخاباتی آن، در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی تویتر، نوشت: “به امید تحقق دولتی خوب و عدالت‌پرور، برای خدمت به مردم اقلیم کردستان.”

سخنگوی این جریان سیاسی تأکید کرد که این جریان آماده ائتلاف و همکاری با دیگر احزاب اقلیم کردستان برای حل مشکلات و ایجاد هدفی مشترک در اداره اقلیم است.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید