تکذیبیه کُردهای شمال سوریه درباره خبر واگذاری عفرین به ارتش سوریه

تکذیبیه کُردهای شمال سوریه درباره خبر واگذاری عفرین به ارتش سوریه

رئیس مشترک شورای اجرایی شهر عفرین اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره واگذاری عفرین به نیروهای دولت سوریه را تکذیب کرد.

 

ایران آنلاین / هیفی مصطفی، رئیس مشترک شورای اجرایی شهر عفرین در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک  ضمن تکذیب اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره واگذاری عفرین به نیروهای دولت سوریه، تاکید کرد: مسئولان عفرین هیچگونه مذاکراتی با طرف روسی درباره انتقال کنترل شهر به نیروهای دولت سوریه انجام ندادند و اخبار منتشر شده در این خصوص واقعیت ندارند.

رئیس مشترک شورای اجرایی شهر عفرین افزود: نیروهای سوریه دموکراتیک از ارتش سوریه خواستند در حمایت از عفرین در مقابل نیروهای ترکیه‌ای مشارکت کند.

وی تاکید کرد: ما از نیروهای دولت سوریه برای دفاع از عفرین دعوت کردیم، ما برای برقراری وحدت در سوریه از شش سال قبل تاکنون مبارزه می‌کنیم و مسئولان سوریه اعلام کردند که به حمله ترکیه به عفرین پاسخ خواهند داد، به همین خاطر زمانی که حمله ترکیه آغاز شد ما از رهبران سوریه برای حمایت از عفرین که بخشی از خاک سوریه است، دعوت کردیم.

مصطفی در ادامه با تاکید بر اینکه در حال انجام مذاکراتی دیپلماتیک برای پایان دادن به حملات علیه عفرین هستند اما این مذاکرات تاکنون نتیجه‌ای نداشته است، گفت: چرا مسئولان دمشق در برابر مساله حمله به عفرین سکوت کرده‌اند؟

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید