اعلام بسیج عمومی در عفرین برای مقابله با تهاجم ترکیه

اعلام بسیج عمومی در عفرین برای مقابله با تهاجم ترکیه

مقامات اداره محلی کانتون عفرین خواستار پیوستن شهروندان این منطقه به نیروهای ypg برای مقابله با تهاجم نظامی ترکیه شده اند.

به گزارش کردپرس، ترکیه از روز ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ عملیات نظامی همه جانبه ای را علیه کانتون تحت کنترل کردها در شمال غرب سوریه به نام عفرین آغاز کرده است.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد در پی ادامه جنگ در عفرین، مقامات این منطقه از غیرنظامیان خواسته اند برای دفاع از آن بسیج شوند. بر اساس این گزارش، در هفته گذشته بیش از ۱۰۰ تن به نیروهای کرد پیوسته اند. مقامات نظامی عفرین نیروهای جدید را ظرف یک هفته با اصول اولیه نظامی آشنا می سازند تا برای دفاع از عفرین در مقابل تهاجم نظامی ترکیه آماده شوند.

ریزان حدو مشاور رسانه ای یگان های مدافع خلق یا ypg به خبرگزاری فرانسه گفت در روزهای گذشته صدها تن از زنان و مردان عفرین آمادگی خود را برای مقابله با تهاجم ترکیه اعلام کرده اند و آنها بر اساس تجربه و مهارت خود در نهادهای مربوطه سازماندهی می شوند.

وی افزود برخی افراد به ypg می پیوندند و برخی دیگر برای تامین لجستیک نیروها بکار گرفته می شوند.

ژیندا تهلدان یکی از رهبران جنبش جوانان شاخه عفرین درباره علت بسیج عمومی در این منطقه به AFP گفت: مقامات محلی باید هر چه زودتر این تهاجم ترکیه را متوقف کنند. ظرف یک هفته داوطلبان جنگ با ترکیه را با اصول استفاده از اسلحه آشنا می کنیم. ما می دانیم که آموزش یک هفته ای به نیروهای جدید کافی نیست اما باید فورا خود را برای دفاع از عفرین آماده کنیم.

بروسک حسکه سخنگوی نیروهای کرد سوریه موسوم به YPG در عفرین نیز به این خبرگزاری گفته است علاوه بر ابراز علاقه شهروندان به پیوستن به نیروها، بر اساس سیستم مدیریت مناطق تحت کنترل کردها، هر فرد بین ۱۸ تا ۳۲ سال باید یک سال را به صورت اجباری خدمت نظامی انجام دهد.

وی از پیوستن صدها تن از شهروندان منطقه عفرین به نیروهای کرد خبر داد که به گفته وی حتی تعدادی از کارکنان نهادهای دولتی دفاتر اداری را تعطیل و برای رفتن به خطوط نبرد اعلام آمادگی کرده اند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید