۸۰۰ زن داعشی در اسارت نیروهای کرد سوریه هستند

ص3

به نوشته روزنامه دی ولت ۸۰۰ تن از زنان عضو داعش به همراه کودکانشان در کمپ هایی تحت کنترل نیروهای کرد سوریه در شمال این کشور نگاهداری می شوند.

به گزارش کردپرس، دیده بان حقوق بشر با دهها تن از زنان عضو داعش که در کمپ هایی در شمال سوریه و تحت نظارت نیروهای کرد نگاهداری می شوند مصاحبه کرده است. این افراد خواهان بازگشت به کشورهای خود هستند.

روزنامه دی ولت تعداد این زنان را ۸۰۰ تن عنوان کرده است. این افراد در جریان تهاجم نیروهای کرد سوریه به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و در ماه های اخیر بازداشت شده و در ۴ اردوگاه  در شمال سوریه نگاهداری می شوند.

مدیر برنامه تروریسم و ضدتروریسم دیده بان حقوق بشر که با برخی از این زنان مصاحبه کرده به این روزنامه آلمانی گفته است ۸۰۰ زن به همراه کودکان خود در این اردوگاهها زندگی می کنند. آنها از ۴۰ کشورمختلف جهان مانند کانادا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ترکیه و استرالیا به سوریه رفته و به عقد نیروهای داعش درآمده اند.

وی گفته است مقامات کرد سوریه تمایلی برای محاکمه این افراد ندارند و خواستار بازگردانده شدن آنها به کشورهای متبوعشان هستند اما برخی کشورهای غربی تمایل دارند این فراد در سوریه و عراق محاکمه شوند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید