یک رهبر کرد سوریه: عفرین ممکن است سرنوشتی مثل غوطه‌شرقی پیدا کند

17

پایگاه خبری “میدل‌ایست آی” انگلیس گزارش داد، عفرین برای محاصره‌ای طولانی و خونین آماده می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از این پایگاه، آلدار خلیل، رئیس مشترک جنبش جامعه دموکراتیک اعلام کرد که عفرین ممکن است سرنوشتی مانند غوطه شرقی پیدا کند و محاصره شده و بدون غذا و کمک‌های بشردوستانه رها شود.

خلیل در ادامه افزود: عفرین از مسیر امنی برای امدادرسانی برخوردار است که توسط دولت سوریه و روسیه کنترل می‌شود، اما هر لحظه ممکن است این مسیر را ببندند.

وی همچنین تاکید کرد که نیروهای مدافع خلق کرد تا آخر در شهر عفرین مبارزه خواهند کرد و هرگز تسلیم نخواهند شد.

در عین حال پاتریک کوبرین، یک مقام کرد در مقاله‌ای تحت عنوان “عفرین برای محاصهر طولانی و خونین آماده می‌شود” در میدل ایست آی نوشت: کردهای سوریه که تعداد آن‌ها به دو میلیون تن می‌رسد طی جنگ میان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه با مخالفان مسلح توانستند به شماری از دستاوردهای سیاسی و نظامی‌ای دست یابند که محافظت از آنها دشوار است.

وی در ادامه افزود: در عفرین حدود ۴۰۰ هزار تن زندگی می‌کنند که تا حد زیادی به غوطه شرقی شباهت دارد و عملیات ترکیه تاکنون علی رغم قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت درخصوص آتش بس ۳۰ روزه در سوریه محدود بوده است.

در عین حال روزنامه فایننشال تایمز مدعی شد: روسیه به کسب اموال و درآمد از طریق بازسازی سوریه چشم امید دوخته است.

نویسنده این مقاله نیز نوشت: زمانی که مسکو جهت توقف بمباران خونین در غوطه شرقی تحت فشار قرار گرفت حدود ۲۰۰ مدیر اجرایی برای بررسی چشم‌اندازهای این کشور عربی که طعم جنگ را چشیده، گرد هم آمدند.

وی همچنین تصریح کرد: طبق اظهارات بشار اسد این مدیران اجرایی امیدوارند که عملیات نظامی‌ای را که کشورشان در سوریه آن را رهبری می‌کنند، روند بازسازی این کشور را به دست آنها بسپارد.

این نویسنده تاکید کرد که اسد در اظهارات اخیر خود گفته بود که بازسازی زیرساخت‌ها در سوریه به ۲۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد دلار آمریکا نیاز دارد و اولویت سوریه تجار روس هستند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید