واکنش آلمان به درخواست ترکیه برای استرداد صالح مسلم

23

وزارت کشور آلمان در پاسخ به درخواست ترکیه برای استرداد رییس سابق حزب کردی اتحاد دموکراتیک سوریه می گوید چنین مسئله ای بسیار حساس است و قبل از تصمیم گیری باید تمام جوانب آن مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش کردپرس، کشور چک هفته گذشته به درخواست ترکیه صالح مسلم رییس مشترک سابق حزب کردی اتحاد دموکراتیک سوریه یا pyd را به مدت دو روز در بازداشت نگاه داشت اما به دلیل آنچه نداشتن ادله کافی عنوان شد صالح مسلم از بازداشت پلیس چک رهایی یافت و به آلمان رفت.

خبرگزاری رویترز با اشاره به درخواست ترکیه از آلمان برای بازداشت و استرداد صالح مسلم به آنکارا نوشت ترکیه مصمم است صالح مسلم را به ترکیه بازگرداند.

خبرگزاری دی پی آی آلمان درباره واکنش آلمان به درخواست ترکیه برای استرداد رییس سابق pyd نوشت: سخنگوی وزارت کشور آلمان از اظهارنظر درباره مسئله بازداشت صالح مسلم به دلیل آنچه قواعد و اصول خاص در این مورد خوانده خودداری کرده است.

اما یوهانس دیمروس سخنگوی وزارت کشور آلمان گفته است، به طور کلی اگر ما چنین درخواستی را به صورت دو جانبه و یا از طریق اینترپل دریافت کنیم باید این مسئله را با حساسیت خیلی زیاد مورد بررسی قرار دهیم.

وی تاکید کرد کشور آلمان قبل از تصمیم گیری درباره چنین موضوع حساسی باید همه جوانب مرتبط با این مسئله را در نظر بگیرد.

دویچه وله نیز از سفر وزیر خارجه ترکیه به آلمان در روز چهارشنبه این هفته و دیدار وی با وزیر خارجه آلمان خبر داده است. گفته شده ممکن است وزیر خارجه ترکیه در این دیدار مسئله استرداد صالح مسلم را مطرح کند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید