ارتش ترکیه در عفرین روزهای سختی پیش رو خواهد داشت

ارتش ترکیه در عفرین روزهای سختی پیش رو خواهد داشت

وزیر سابق خارجه ترکیه می گوید هر چه بیشتر ارتش ترکیه به سمت شهر عفرین پیش روی کند با مقاومت بیشتری روبه رو خواهد شد.به گزارش کردپرس، یشار یاکیس وزیر پیشین خارجه ترکیه و از بنیان گذاران حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفته است ترکیه بر اساس اظهارات وزیر دفاع این کشور، در یک و نیم ماه گذشته از آغاز عملیات نظامی خود در کانتون عفرین ۱۵۷ نیرو را از دست داده که ۴۱ تن از آنها از نیروهای ارتش ترکیه بوده و بقیه اعضای ارتش آزاد سوریه هستند اما نیروها هرچه بیشتر به شهرعفرین نزدیک شوند نبرد سخت تری پیش رو خواهند داشت.

یاکیس در یادداشت خود که در روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز منتشر شده هشدار داده است در یک کشور خارجی تمیز دادن یک جنگجو از یک غیرنظامی سخت است. ارتش ترکیه تلفات زیادی در جنگ با پ.ک.ک در داخل کشور داشته است اما جنگ در داخل سوریه و عفرین در محیطی خصمانه تر اتفاق می افتد.

وزیر سابق امور خارجه ترکیه پیش بینی کرد نیروهای پ.ک.ک یک گروه شبه نظامی کرد مخالف در ترکیه، به کمک نیروهای کرد سوریه در عفرین خواهند آمد و کمک های آنها به نیروهای کرد سوریه در عفرین بسیار کارساز خواهد بود زیرا پ.ک.ک با تاکتیک های نظامی ارتش ترکیه آشنایی دارد.

یشار یاکیس معتقد است علاوه بر پ.ک.ک، شهروندان عرب، ارمنی و چچنی عفرین که در عفرین زندگی می کنند در مقابل یک نیروی خارجی که ترکیه است از شهر عفرین دفاع خواهند کرد. مذاکرات میان کردها و دمشق بر سر خلع سلاح نیز بی نتیجه بوده و بسیاری از شهروندان همچنان سلاح در اختیار دارند.

به گفته وزیر سابق خارجه ترکیه، بسیاری از کشورهای اروپایی به شدت از نیروهای کرد سوریه حمایت می کنند بنابر این ارتش ترکیه در ادامه حملات خود در کانتون عفرین و بویژه در تلاش برای تصرف شهر عفرین با نیروی متخاصم بزرگی روبه رو خواهد شد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید