تعطیلی دو ماهه پارلمان کردستان عراق/موافقت پارلمان عراق با افزایش سهمیه اربیل در بودجه ۲۰۱۸

33

یک منبع در پارلمان عراق گزارش داد، پارلمان به تصحیح اشتباهی که سهوا در قانون بودجه مالی سال ۲۰۱۸ این کشور وارد شده بود رای داد. این در حالی است که پارلمان کردستان عراق جلسات خود را دو ماه به تعویق انداخت.

به گزارش ایسنا، این منبع در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق گفت: پارلمان در جلسه روز دوشنبه که با حضور نمایندگان کرد برگزار شد، به تصحیح خطایی که سهوا در قانون بودجه مالی سال ۲۰۱۸ این کشور ایجاد شده بود مبنی بر اختصاص سه تریلیون دینار عراقی به جای دو تریلیون برای پرداختی‌های مالی به کارمندان اربیل و نیروهای حشد شعبی، رای داد.

عبد القادر محمد، عضو کمیته مالی پارلمان عراق در این رابطه گفت: دو تریلیون دینار عراق به سهمیه اقلیم کردستان در بودجه سال ۲۰۱۸ افزوده شده و به این ترتیب سهمیه اربیل به هفت تریلیون و ۵۰۰ میلیارد دینار افزایش یافت.

احمد الحاج رشید، دیگر عضو کمیته مالی پارلمان عراق تاکید کرد، سهمیه اربیل از بودجه پس از این افزایش، به حدود ۸.۵ تریلیون دینار از کل بودجه رسید.

ئاریز عبدالله، رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق و مسعود حیدر، عضو فراکسیون تغییر در پارلمان عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی تاکید کردند که سهمیه اقلیم به حدود ۱۴ درصد بودجه کل رسید. قرار است بودجه اضافه شده به حقوق کارمندان و بازنشستگان اختصاص یابد.

پارلمان عراق روز دوشنبه چهاردهمین جلسه خود را به ریاست سلیم جبوری و با حضور ۲۲۰ نماینده برگزار کرد.

این پارلمان روز شنبه قانون بودجه مالی سال ۲۰۱۸ را تصویب کرد.

این در حالی است که در حالی که قرار بود پارلمان کردستان عراق امروز (سه شنبه) درباره بررسی بودجه مصوب سال ۲۰۱۸ تشکیل جلسه دهد تصمیم گرفت، برگزاری جلسات خود را به مدت دو ماه به منظور تشکیل کمیته‌های پارلمانی برای آماده کردن گزارش‌های قانونی به عقب بیندازد.

به گزارش خبرنگار سومریه نیوز، در صورت بروز هرگونه مساله‌ فوری‌ای پارلمان نشست فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید