غرب کُردهای سوریه را در برابر ارتش ترکیه تنها گذاشت

غرب کُردهای سوریه را در برابر ارتش ترکیه تنها گذاشت

سکای نیوز با وخیم خواندن اوضاع در عفرین نوشت: کشورهای غربی کردهای سوریه را که پیاده نظام غرب در جنگ با داعش بودند و نقشی اساسی در بازپس گیری رقه از داعش هستند تنها گذاشته است.

به گزارش کردپرس، ترکیه که عملیات نظامی علیه کردها در عفرین را روز  ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ آغاز کرد حملات هوایی و زمینی خود را با کمک شورشیان ارتش آزاد تشدید کرده است و با تصرف برخی شهرها و روستاهای کانتون عفرین در شمال سوریه در حال نزدیک شدن به شهر عفرین مرکز این کانتون کردنشین در سوریه است.

شبکه خبری سکای نیوز در گزارشی اوضاع این شهر را در پی تشدید بمباران های ارتش ترکیه وخیم خواند و از افزایش شدید تعداد کشته ها و مجروحان حملات هوایی ترکیه خبر داده است. در این گزارش اشاره شده که بیمارستان عفرین مملو از قربانیانی است که بر اثر گلوله باران ارتش ترکیه از طرق هوا و زمین به شدت مجروح شده اند.

به گفته تلویزیون سکای نیوز، تاکنون ۲۰۰ غیرنظامی در جنگ ۵۰ روزه ترکیه علیه کردها در عفرین جان خود را از دست داده اند.

مقامات کرد در عفرین گفته اند هدف ترکیه از این جنگ بازپس گیری قلمرهایی است که در زمان امپراتوری عثمانی تصرف کرده بود.

در این گزارش اشاره شده که نیروهای کرد سوریه که آمریکا از آنها حمایت نظامی کرد نقش پیاده نظام را در جنگ با داعش ایفا کردند. آنها که در نبرد برای بازپس گیری رقه نقش اساسی ایفا کردند اکنون احساس می کنند که غرب آنها را در برابر تهاجم ارتش ترکیه رها کرده است.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید