مردم کردستان عراق به شرکت در انتخابات سراسری تمایل دارند

مردم کردستان عراق به شرکت در انتخابات سراسری تمایل دارند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، علی قادر در گفتگو با رسانه ها گفت: تلاش ما این است که تمامی واجدین رای کارتهای الکترونیکی خود را دریافت کنند و استقبال عموم مردم برای دریافت کارتهایشان قابل توجه است.

وی افزود: سیستم شناسایی رای دهندگان برای رای دادن الکترونیکی است اما رای دادن بصورت دستی خواهد بود.
علی قادر مسئول دفتر کمیسیون عالی انتخابات در استان اربیل تاکید کرد راهکارهای قانونی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پارلمانی عراق مدنظر قرار گرفته و پیش بینی ما برای مشارکت مردم این است که انتخابات باشکوهی در عراق برگزار شود.
مسئول دفتر کمیسیون عالی انتخابات در استان اربیل تاکید کرد تجهیزات لازم برای رای گیری بدست آنها رسیده است تا در زمان رای گیری از آنها استفاده شود.
وی در خصوص عدم نشر تبلیغات کمیسیون عالی انتخابات عراق در شبکه های تلویزیونی کردی در کردستان عراق تصریح کرد شبکه های کردی در کردستان عراق بدلیل نداشتن مجوز وزارت ارتباطات عراق فاقد شرایط پخش تبلیغات کمیسیون عالی انتخابات در عراق بودند.
وی در ادامه اظهار داشت: برای رساندن پیام کمیسیون به رای دهندگان انجام گفتگوهای تلویزیونی و بهره گیری از تبلیغات محیطی و شبکه های اجتماعی مدنظر قرار گرفته است.
براساس اعلام کمیسیون عالی انتخابات در عراق، انتخابات پارلمانی در عراق ۱۲ ماه می سال میلادی جاری (۲۲ اردیبهشت) در سراسر عراق برگزار خواهد شد.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید