اربیل: پ.ک.ک موجب کوچ ساکنان ۳۵۰ روستا شده است

سخنگوی دولت اربیل اعلام کرد، نیروهای پ.ک.ک در مناطق مرزی موجب کوچ ساکنان ۳۵۰ روستا و مانع‌تراشی در روند بازسازی‌ها در آنجا شده‌اند. وی گفت، عدم حضور نیروهای گارد مرزی عراق خلئی امنیتی در این مناطق ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، سفین دزی، سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در اربیل اظهار داشت: حضور نیروهای مسلح وابسته به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در مناطق مرزی موجب آوارگی ساکنان بیش از ۳۵۰ روستا و نیز مانع‌تراشی در روند بازسازی‌ها در این مناطق شده است.

دزی در ادامه گفت: اربیل از پ.ک.ک می‌خواهد به روند خروج از این مناطق ادامه دهد تا بهانه‌ای به نیروهای ارتش ترکیه برای نفوذ به داخل اراضی اقلیم ندهد.

سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق با تاکید بر اینکه مناطق مرزی نباید به میدان درگیری‌ها میان پ.ک.ک و کشورهای منطقه تبدیل شوند، افزود: عدم حضور نیروهای امنیتی و نیروهای گارد مرزی عراق خلئی امنیتی در این مناطق ایجاد کرده و موجب شده پ.ک.ک مشکلاتی را در این مناطق به وجود بیاورد.

وی درباره نیروهای ارتش ترکیه نیز اظهار داشت:‌ برخی مواقع نیروهای ارتش ترکیه با هدف اجرای عملیاتی نظامی چند ساعته در داخل اقلیم و سپس بازگشت به پایگاه‌هایشان در خاک ترکیه، به مناطق مرزی در داخل اقلیم نفوذ می‌کنند.

شاخه نظامی پ.ک.ک پیشتر از اجرای چند حمله علیه ارتش ترکیه در منطقه مرزی سیدکان در شمال اربیل خبر داده بود.

در مقابل ارتش ترکیه به ایجاد پایگاه‌های نظامی برای نیروهای خود و بمباران شدید پایگاه‌های نیروهای پ.ک.ک ادامه می‌دهد.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید