آمریکا با ارتش دموکراتیک سوریه توافقنامه ۱۰ ساله دارد و نمی تواند از سوریه خارج شود

[

اواس الی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی، با اشاره به ادعاهای مطرح شده در خصوص عقب نشینی آمریکا از سوریه عنوان کرده است: آمریکا نمی تواند از سوریه خارج شود، آمریکا با ارتش دموکراتیک سوریه توافقنامه ۱۰ ساله دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اواس الی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی، با اشاره به ادعاهای مطرح شده در خصوص عقب نشینی آمریکا از سوریه عنوان کرده است: آمریکا هیچ قصد و نیتی مبنی بر خروج از سوریه ندارد. آمریکا نمی تواند از سوریه خارج شود. زیرا این عقب نشینی به هیچ عنوان نمی تواند به نفع آمریکا باشد. من تصور نمی کنم که آمریکا از سوریه خارج شود. علاوه بر این میان ایالات متحده آمریکا با ارتش دموکراتیک سوریه یک توافقنامه ۱۰ ساله وجود دارد. آمریکا به مدت ۱۰ سال از ارتش دموکراتیک سوریه حمایت نظامی خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: آمریکا برای اعمال فشار به کشورهای عربی و دریافت پول از این کشورها مسئله خروج از سوریه را مطرح می کند. اگر آمریکا از سوریه خارج شود بسیاری از کشورهای عربی که در صدر  آنان عربستان سعودی و کویت مطرح است بسیار ضرر خواهند کرد. زیرا اگر آمریکا از سوریه خارج شود داعش بار دیگر جان خواهد گرفت و آن موقع برای کشورهای عربی تهدید جدی خواهد شد.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید