آمادگی کردهای سوریه برای مذاکرات بدون پیش‌شرط با دمشق

شورای سوریه دموکراتیک وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) (نیروهای عمدتا کرد) آمادگی خود را برای گفت‌وگوی بدون پیش شرط با دمشق اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، این شورا با انتشار بیانیه‌ای ضمن استقبال از اینکه دمشق باب مذاکره را گشوده، تاکید کرد، با آغاز گفت‌وگویی بدون پیش‌ شرط با دمشق موافق است و نسبت به برخی اظهارات مبنی بر دیدار با مسؤولان سوری و آغاز صفحه‌ای جدید به دور از زبان تهدید و ارعاب، متکی به اصول خردگرایی و منطق در محافل سیاسی سوریه جهت دستیابی به ساختاری مورد توافق همه مردم سوریه و تحقق همگرایی میان گروه‌های سوری نظر مثبتی دارد.

حکمت حبیب، عضو هیئت رئیسه شورای سوریه دموکراتیک نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: نیروهای ما برای گشایش باب گفت‌وگو جدی هستند، حال که می‌گوییم برای مذاکره آماده‌ایم، هیچ پیش ‌شرطی برای آن نداریم.

حبیب افزود: تنها این دو گروه برای مذاکره و دستیابی به راه‌حلی برای بحران سوریه مطابق با قانون اساسی که در آن همه حقوق و مسؤولیت‌های برابری داشته باشند، جدی هستند.

این عضو هیئت رئیسه شورای سوریه دموکراتیک تاکید کرد: تمامی گروه‌های خارجی از جمله ائتلاف ضد داعش به منزله مداخله‌گرهای خارجی قلمداد می‌شوند و ما امیدواریم در مرحله آتی تمامی گروه‌های نظامی موجود در سوریه از کشور خارج شوند و گفت‌وگوی سوری-سوری برای حل بحران از سر گرفته شود.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید