توافق احزاب کردستان عراق با برگزاری انتخابات در ۳۰ سپتامبر

62-

به گزارش فارس، «ریزان الشیخ» نماینده سابق پارلمان کردستان عراق امروز یکشنبه اعلام کرد که احزاب کردی توافق کرده‌اند که انتخابات پارلمانی این منطقه در تاریخ ۳۰ سپتامبر آتی (هشت مهر ۹۷) برگزار شود.

چهارشنبه هفته گذشته، «نیچروان بارزانی» نخست وزیر منطقه کردستان عراق اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این منطقه در تاریخ ۳۰ سپتامبر آینده، برگزار خواهد شد.

این نماینده سابق پارلمان کردستان عراق (از حزب اتحاد میهنی کردستان) به شبکه «آر تی» روسیه گفت: ما در اتحاد میهنی مانعی بر سر برگزاری انتخابات در ماه آینده یا پس از آن نمی‌بینیم؛ مهم این است که انتخابات پاک و در راستای منافع مردم کردستان برگزار شود.

پنجمین دور انتخابات پارلمانی کردستان عراق در حالی قرار است در پایان ماه آتی میلادی برگزار شود که این انتخابات قرار بود در یک نوامبر سال ۲۰۱۷ (دهم آبان ۱۳۹۶) صورت گیرد، اما به دنبال شکست طرح مسعود بارزانی در برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق و آشفتگی سیاسی به وجود آمده در اربیل، احزاب حاضر به ارائه لیست و معرفی کاندیدا‌ها نشدند.

به نظر می‌رسد، انتخابات پیش‌رو، روند جدیدی را در منطقه کردستان عراق رقم بزند؛ با توجه به شکست طرح همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق که ضربه سنگینی به حزب دموکرات محسوب شد، حزب اتحاد میهنی بتواند دوباره خود را به عنوان رقیب اصلی حزب دموکرات معرفی کند. اتحاد میهنی در انتخابات سال ۲۰۱۳ سوم شد و حزب گوران (تغییر) به عنوان اپوزیسیون اصلی حزب دموکرات خود را مطرح کرد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید