یک طلاق در برابر شش ازدواج در استان ایلام / ضرورت احیای دوره نامزدی پیش از ازدواج

سرویس ایلام – مدیرکل بهزیستی ایلام در کارگاه آموزشی پیش از ازدواج گفت: بر اساس ارزیابی های سال ۹۶ از هر شش ازدواجی که در این استان ثبت شده یک مورد به طلاق منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، زهرا همتی اظهار کرد: در استان ایلام ارزیابی هایی در خصوص روند طلاق صورت گرفته که نشان می دهد افرادی که زندگی آنها به جدایی انجامیده در ۵۴ مورد کمتر از ۵ سال از زندگی مشترک آنها می گذرد.

وی افزود: متأسفانه روند طلاق در سال های اخیر روند صعودی گرفته ولی آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است این است که طلاق در میان زوج های جوان بیشتر دیده می شود.

مدیرکل بهزیستی این موضوع را نگران کننده توصیف کرد و افزود: این مسئله نشان می دهد که شناخت کافی در میان زوج های جوان برای زندگی مشترک وجود ندارد و همین تفاوت ها و سلایق مختلف و روحیات گوناگون به جدایی آنان دامن می زند.

همتی تاکید کرد: پیش از این، موضوع دوران نامزدی در میان خانواده ها اهمیت بیشتری داشت که منجر به شناخت افراد از یکدیگر و آشنایی با روحیات زوجین می شد ولی متأسفانه به تازگی توجه چندانی به اهمیت دوران نامزدی نمی شود.

ضرورت احیای دوره نامزدی پیش از ازدواج

وی ابراز داشت: احیای دوره نامزدی پیش از ثبت ازدواج رسمی به عنوان ضرورتی برای پایداری بیشتر زندگی مشترک در کاهش میزان واقعه طلاق بسیار تعیین کننده است.

مدیرکل بهزیستی گفت: هر ازدواجی چهار مرحله دارد که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار است که به دوران های آشنایی، نامزدی، عقد و عروسی تقسیم بندی می شود که باید در هر کدام از این مراحل دقت نظر لازم انجام شود.

همتی با بیان این که نامزدی مدت زمان خواستگاری تا عقد محسوب می شود، اضافه کرد: این دوره فرصت بسیار مناسبی برای شناخت دختر و پسر از یکدیگر است و باید با رعایت حریم ها و معیارهای درست دختر و پسر بدنبال شناخت از یکدیگر باشند.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید