حضور بیش از ۲۲ هزار کارگر خارجی در اقلیم کردستان

2

سازمان حمایت از حقوق کارگران خارجی در اقلیم کردستان، اعلام کرد که بیش از ۲۲ هزار کارگر خارجی در اقلیم کردستان در  مشاغل مختلف حضور دارند و اکثریت آنان در شرایطی نامناسب به سر می برند.

به گزارش کردپرس به نقل از باس نیوز، محمد هژار رئیس سازمان حمایت از حقوق کارگران خارجی در اقلیم کردستان، طی همایشی تحت عنوان ” وضعیت کارگران خارجی در اقلیم کردستان از منظر قانون، مشکلات و راه حل ها” در شهر اربیل، اعلام کرد که وضعیت کلی کارگران در اقلیم کردستان و به ویژه کارگران خارجی نامناسب است و حقوق قانونی آنان نقض می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار کارگر خارجی در اقلیم کردستان و در مشاغل مختلف و به ویژه مشاغل سخت حضور دارند، گفت که موارد نقض حقوق کارگران به صورت روزافزون در حال افزایش است و باید قوانین مشخص و منسجم در این مورد تصویب و به دقت اجرا شود.

همچنین گفت که موارد نقض حقوق کارگران خارجی شامل، تنبیه بدنی، ضبط گذرنامه توسط کارفرما، شکنجه و زندانی کردن، عدم پرداخت حقوق و مزایا، تعدی و خرید و فروش آنان است.

وی خاطر نشان ساخت که بحران اقتصادی اقلیم کردستان تاثیرات منفی بر وضعیت کلی شهروندان اقلیم داشته و در این میان کارگران خارجی نیز با تبعات و تاثیرات این بحران مواجه هستند، اما باید با اجرای قوانین و مجازات خاطیان از نقض حقوق آنان دفاع شود.

 

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید