خیانتی دیگر از حدکا؛ مصطفی هجری طی اظهاراتی مضحک خواستار اعلام منطقه پرواز ممنوع شد!

 

مصطفی هجری ، دبیرکل “حزب دمکرات کردستان ایران” در گفتگویی با “پروسس ‌آنلاین انگلستان” اعلام کرد که درصورت تظاهرات و قیام مردم در شهرهای کردستان ایران، نه تنها باید این قیام مورد حمایت قرار بگیرد بلکه باید منطقه‌ی “پروازممنوع” در آسمان کردستان ایران جهت هرگونه حمله‌ تلافی‌جویانه (!؟) از  سوی دولت ایران، برقرار شود.

این اولین بار نیست حزب دموکرات کردستان خواستار مداخله نظامی غرب در امور ایران شده است. بعد از حمله امریکا به عراق دبیرکل این گروه در نامه ای به جرج بوش بیان داشته بود که در صورت حمله امریکا به ایران مورد استقبال گرم کردها قرار خواهد گرفت. اظهاراتی که موجب استهزای وی در میان کردهای غیور شد و نشان داد که حزب دموکرات نه به منافع مردم ایران می اندیشد و نه به حیثت سیاسی خود.

اظهارات هجری نشانه ای آشکار از تمایلات تجزیه طلبانه حزب دموکرات است که در لفافه فدرالیسم قومی پنهان شده است و روشن می سازد که در اندیشه سیاسی این عده کوچک ترین اثری از وفاداری به ایران و کردستان وجود ندارد.

اظهارات سخیفی از این دست نه تنها نمیتواند به ایجاد “فدراسیون کردستان ایران” منجر شود، بلکه سبب برپاشدن جنگ داخلی و خون و خون ریزی میان مردم ایران است. هنوز همگان خیانت های حزب دموکرات را به یاد دارند که در سالهای ۱۳۵۸ چگونه افسران اطلاعاتی بعثی را در پوشش لباس کردی وارد ایران می کردند تا نقشه های جنگی و جغرفیایی را تهیه کنند و سپس شانه به شانه حزب بعث (که خود بزرگ ترین دشمن کردها بود) علیه این آب و خاک جنگیدند و چشم شان را به جنایت های رژیم بعث عراق علیه کردها بستند.

با وجود این که مصطفی هجری به کوچک ترین و ساده ترین پرنسیب های سیاسی معتقد و ملزم نیست و یکی از بی حیثیت ترین فعالان سیاسی کردنما محسوب می شود، با این وجود معلوم نیست چرا هنوز برخی از افراد و دسته های عضو اپوزیسیون خارج کشور از همکاری و مذاکره و یا همراه کردن وی و گروهش با خود ابایی ندارند؟ همه این مسائل در حالی است که هجری و دوستاش فاقد مشروعیت و محبوبیتی در میان کردها هستند.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید