هشدار رئیس پارلمان عراق درباره کشمکش سیاسی پس از آزادی موصل

سلیم الجبوری

رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که جنگ با داعش بزودی به پایان خواهد رسید و مرحله کشمکش و درگیری سیاسی آغاز خواهد شد و باید برای این مرحله آماده بود.

به گزارش فارس، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق خواستار تشکیل دادگاه ویژه کشف پرونده های فساد به دور از مسائل سیاسی شد.

الجبوری در جریان همایش فرهنگی «السلیمانیه» در کردستان عراق، تأکید کرد که باید این دادگاه برای مشخص شدن دارایی‌های عراق که طی ۱۴ سال گذشته از بین رفته، تشکیل شود.

خبرگزاری «أین» عراق به نقل از وی گزارش داد که باید مقدمات آشتی ملی با اقدامات اجرایی اصلاحاتی در زمینه های اداری، اقتصادی و خدماتی فراهم شود.

رئیس پارلمان عراق افزود: داعش ما را مجبور کرد که که باز تعریفی از بیشتر اصطلاحات سیاسی و اداری قدیمی از جمله تعریف حاکمیت داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه جنگ با داعش بزودی به پایان خواهد رسید، اظهار داشت که مرحله کشمکش و درگیری سیاسی در پوشش سلاح آغاز خواهد شد و باید برای این مرحله آماده بود.

الجبوری با بیان اینکه باید همه آوارگان به مناطق خود بازگردند، اعلام کرد که ضرورتا باید یک کنفرانس ویژه بازسازی و آشتی ملی برگزار شود؛ چرا که ثبات سیاسی با ثبات جامعه پیوند دارد.

این مسئول عراقی در پایان اظهار داشت که باید در قانون انتخابات این کشور بازنگری شود تا نماینده های واقعی بتوانند وارد پارلمان شوند و قانون بتواند مانع از نفوذ احزاب بر نتایج انتخابات شود.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید