کُردها در حال گسترش حوزه نفوذ خود در شمال سوریه هستند

57

رویترز نوشت نیروهای سوریه دموکراتیک با ایجاد شورای مدنی متحد خود در شهر رقه به دنبال گسترش حوزه نفوذ خود در سوریه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی کردها به نقل از  کردپرس، نیروهای سوریه دموکراتیک که اغلب نیروهای آن را جنگجویان کرد ypg تشکیل می دهند ، با کمک پشتیبانی هوایی ائتلاف و نیروهای ویژه آمریکا به سمت شهر رقه پایتخت داعش در سوریه در حال پیشروی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخه سیاسی نیروهای سوریه دموکراتیک از مدتها پیش به دنبال شکیل شورای غیرنظامی برای اداره شهر رقه پس از آزادسازی آن از دست داعش بوده و امروز کمیته مقدماتی با مردم و سران قبایل این شهر به منظور نحوه اداره شهر رقه دیدار کرده است. «نیروهای سوریه دموکراتیک» آمادگی خود را برای کمک به شورای غیرنظامی اعلام کرده است.

رویترز نوشت اگرچه نیروهای سوریه دموکراتیک به دنبال اجرای برنامه تهاجمی خود در نزدیکی شهر رقه به منظور در انزوا قرار دادن داعش و در نهایی تصرف شهر است اما آمریکا می گوید هنوز تصمیم نهایی درباره چگونگی و زمان تصرف رقه گرفته نشده است.

به نوشته رویترز، تشکیل شورای محلی غیرنظامی در رقه می تواند به توسعه حوزه نفوذ کردها در شمال سوریه که در شش ماه گذشته در حال افزایش بوده، منجر شود.

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید