موافقت آمریکا با فروش ۳۰۰ میلیون دلاری سلاح به کُردهای عراق

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از موافقت وزارت خارجه این کشور با فروش سلاح به ارزش ۲۹۵٫۶ میلیون دولار به نیروهای نظامی کردستان عراق (پیشمرگه) خبر داد.به گزارش خبرنما به …

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از موافقت وزارت خارجه این کشور با فروش سلاح به ارزش ۲۹۵٫۶ میلیون دولار به نیروهای نظامی کردستان عراق (پیشمرگه) خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی کردها  به نقل از عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز، پنتاگون چهارشنبه ۳۰ فروردین‌ماه اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا با فروش تسلیحاتی به ارزش ۲۹۵٫۶ میلیون دلار به یگان‌های توپخانه‌ای و پیاده ‌نظام به نیروهای پیشمرگه کُردستان عراق موافقت کرد.
ساختمان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)

بر اساس این گزارش معامله تسلیحاتی به درخواست دولت عراق صورت می‌گیرد.

دولت عراق از وزارت دفاع آمریکا خواسته بود تا یگان‌های پیاده‌نظام و توپخانه‌ای نیروهای نظامی کردستان عراق  (پیشمرگه ها)  در شمال عراق را تقویت کند.

وزارت خارجه آمریکا موافقت با انجام این معامله تسلیحاتی را سه‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه، به کنگره آمریکا اعلام کرد. این موافقت نیازمند تایید کنگره است اما معمولا کنگره با نظر وزارت خارجه را اعمال می‌کند.

نیروهای پیشمرگه بخشی از جبهه جنگ با داعش را تشکیل می‌دهند. همکنون ارتش عراق، نیروهای داوطلب شیعه عراقی (حشد شعبی) و نظامیان کردستان عراق با داعش می‌جنگند. ائتلاف بین‌المللی به ریاست آمریکا نیز به آنها کمک می‌کند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید