«باجی»به نمایشگاه کتاب تهران می آید

«باجی»به نمایشگاه کتاب تهران می آید

(باجی) نخستین مجموعه داستان «نعمت مرادی» نویسنده و شاعر جوان کرمانشاهی در نشر هشت منتشر شد و به نمایشگاه کتاب تهران می آید.
به گزارش پایگاه تحلیلی کردها به نقل از کردپرس، مجموعه داستان «باجی» اولین مجموعه داستان «نعمت مرادی» نویسنده و شاعر جوان کرمانشاهی در ۱۱۳ صفحه توسط مؤسسه نشر هشت اهواز به قیمت ده هزار تومان منتشر شد و به سی امین نمایش گاه کتاب تهران آمد.
مرادی در گفت و گویی کوتاه با کردپرس گفت:
بعد از انتشار سه مجموعه شعر «پدر»، «مادر» و «هرسین» تعدادی از داستان های کوتاهم را که در مدت ده سال نوشته بودم با عنوان«باجی» گردآوری و بازنویسی کردم و به نشر هشت دادم و توسط همین ناشر در ۱۱۳ صفحه و با قیمت ۱۰۰۰۰تومان منتشر شده و در پیشخان کتاب فروشی های سراسر کشور قرار گرفته است.
وی با اشاره به فضاهای غالب در این مجموعه داستان افزود:
این مجموعه، دارای دوازده داستان کوتاه بومی است که تمام اتفاقات داستان ها در جغرافیا و اقلیم  چند روستا در منطقه ی خرم آباد می افتد. داستان های دارای فضاهایی متفاوت همراه با وهم و خیال و پوشیدگی است.
وی افزود:
تعدادی از داستان های این مجموعه در نشریات الکترونیکی و کاغذی منتشر شده که بازتاب های خوبی به دنبال داشت.
وی در پایان از دریافت مجوز دو عنوان از کتاب هایش توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
***
نعمت مرادی ، متولد ۱۳۶۰ در خرم آباد از ایل و تبار «کاکاوند» است و بزرگ شده ی «هرسین»(استان کرمانشاه)تعدادی از داستان های کوتاه مرادی، در نشریات تخصصی هم چون : «گلستانه»و«کارنامه»منتشر شده وبا روزنامه های: «اطلاعات» (ویژه نامه ی هنر و ادب) «آرمان»، «شهروند»، «ابتکار» ،«فرهیختگان» و «باختر» (چاپ کرمانشاه) و هفته نامه ی «سیروان» (چاپ کردستان) همکاری دارد و در مجلات الکترونیکی: (آوانگارد، شعرانه، طغیان و مرور و پیاده رو، چوک) سایر آثارش در قالب های نقد و ادبیات شعر منتشر می کند.
مرادی مجموعه داستانی با نام کُردی (گل خنان) (گل خندان) و نیز مجموعه ای از نقدهایش را آماده ی چاپ دارد.
مجموعه داستان باجی، در سی امین نمایش گاه بین المللی کتاب تهران در غرفه ی مؤسسه ی انتشاراتی هشت توزیع می شود.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید