یک مقام ارشد کُرد سوریه خطاب به آمریکا: واشنگتن پس از شکست داعش، کردها را تنها نگدارد/ به فکر تشکیل کشور مستقل کردی نیستیم

09

مسئول ارتباطات خارجی اداره خودگردان شمال سوریه از آمریکا خواست بعد از شکست داعش، کردهای سوریه را در برابر تهاجم ترکیه تنها نگذارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی کردها به نقل از کردپرس، سینم محمد، مسئول ارتباطات خارجی اداره خودگردان شمال سوریه در مقاله ای که در نیویورک تایمز منتشر شده نسبت به نگاه ابزاری آمریکا به کردهای سوریه ابراز نگرانی کرده و گفته است آمریکا نباید به اتهامات ترکیه درباره ارتباط پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق گوش کند و وقتی کارش با داعش در سوریه تمام شد کردها را به حال خود بگذارد.

این مقام ارشد کرد سوریه در ادامه مقاله خود اعلام حمایت نظامی آمریکا از کردها و آغاز ارسال سلاح برای آنها را بسیار تاثیر گذار در جنگ کردها و نیروهای سوریه دموکراتیک بر ضد داعش توصیف کرده است و آنها موثرترین و باوفاترین متحد آمریکا در سوریه خوانده است.

وی با اشاره به حملات ترکیه به نیروهای کرد سوریه در هفته های اخیر، از این که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور آمریکا در سفرش به آمریکا مانع ادامه حمایت این کشور از کردها شود ابراز نگرانی کرده است.

سینم محمد از آمریکا پرسیده است که آیا این کشور بعد از شکست داعش در سوریه نسبت به حمله احتمالی ترکیه به مناطق کردنشین سوریه ساکت خواهد ماند؟

این مقام کرد سوریه ریشه مخالفت ترکیه با کردهای سوریه را تقابل طولانی مدت آنکارا با کردهای ترکیه و سوء ظن ترکیه نسبت به تلاش کردهای سوریه برای تاسیس یک کشور مستقل کردی عنوان می کند. اما می گوید ما کردهای سوریه نیتی برای تشکیل کشور مستقل کردی نداریم و ترکیه نیز بهتر است برای ایجاد آرامش و صلح در این کشور روند صلح با کردها را از سر بگیرد.

سینم محمد معتقد است آمریکا به دلیل فشارهای ترکیه حاضر نشده با کردهای سوریه ارتباط دیپلماتیک داشته باشد و به علت فشار ترکیه مشارکت کردهای سوریه در نشست ژنو رد شده است. وی همچنین از تحریم مناطق کردنشین سوریه از سوی اقلیم کردستان و ترکیه انتقاد کرده است.

مسئول ارتباطات خارجی اداره خودگردان شمال سوریه در پایان ضمن این که خواستار به رسمیت شناخته شدن ساختار دموکراتیک و خودمختار شمال سوریه شده از آمریکا پرسیده است آیا شما بعد از شکست داعش در کنار ما خواهید ماند؟

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید