نامۀ سرگشادۀ دمیرتاش در پاسخ به اظهارات اردوغان دربارۀ وی: همه می دانند چه کسی تروریست است

نامۀ سرگشادۀ دمیرتاش در پاسخ به اظهارات اردوغان دربارۀ وی: همه می دانند چه کسی تروریست است

دمیرتاش در نامه ای سرگشاده خطاب به اردوغان نوشت به زودی مشخص خواهد شد چه کسی تروریست است. وی اظهارات اردوغان را اعتراف به سیاسی بودن روند قضایی شکل گرفته علیه نمایندگان HDP نامید.

به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک دربند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در نامه ای سرگشاده خطاب به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، به اظهارات وی دربارۀ تروریست بودن دمیرتاش، پاسخ داد.
دمیرتاش در این نامه که تحت عنوان «نامۀ سرگشاده به رهبر حزب عدالت و توسعه» منتشر شده، در پاسخ به اظهارات اردوغان که دمیرتاش را تروریست خطاب کرده بود، گفت «همه می دانند چه کسی تررویست است».
در این نامه آمده است:
«پیش از هر چیز یادآور می شوم که شما به ارادۀ میلیون ها انسان اهانت کرده اید. اما از جانبی دیگر، به خاطر این اعتراف از شما سپاس گزارم.
شما زحمت ما را برای اثبات این که روند قضایی شکل گرفته علیه ما ربطی به قانون ندارد و توسط شخص شما تعیین شده است، کم کردید.
در طول هشت ماه گذشته دادستان ها و قضات تحت امر شما نتوانسته اند حتی یک مدرک مبنی بر اینکه من مردم را در اعتراضات ششم تا هشتم اکتبر دربارۀ کوبانی به تخریب و غارت در خیابان ها دعوت کرده ام، پیدا کنند. من از شما می خواهم اگر چنین مدرکی دارید آن را در اختیار دادستان ها قرار داهید که به شدت در پی پیدا کردن چیزی علیه من هستند.
من از شما سپاس گزارم که پیش از آغاز عملی محاکمۀ من رأی دادید که من یک تروریست هستم و ۵۴ تن را کشته ام و به این ترتیب دادگاه های بعدی را بی معنا و بیهوده کردید. دیر یا زود من با یک قاضی روبرو خواهم شد. آنگاه در نگاه مردم مشخص خواهد شد که چه کسی تروریست و قاتل است. اما تا آن زمان همه چیز تنها در نظر خداوند آشکار است.»
دمیرتاش گفت در زمان قتل عام جزیره و سور و کشته شدن معترضان در وقایع کوبانی، عده ای که بعداً کودتا کردند به عنوان فرماندار، استاندار، فرماندۀ ارتش، رئیس پلیس، دادستان و قاضی بر سر کار بودند، اما به جای تعقیب آنها، رئیس جمهور ترکیه همۀ تقصیرات را به گردن یک رقیب سیاسی می اندازد.
وی خطاب به اردوغان نوشت: «به این دلیل که شما در ۱۵ سال گذشته این کشور را اداره کرده اید، در درجۀ اول شما مسئول هر اتفاق و رویدادی هستید. تلاش شما برای پوشاندن این واقعیت از چشم مردم، آشکار است.
دمیرتاش در پایان نامه به کنایه نوشت: «می خواهم بدانید که من با اینکه در یک سلول تیپ F هستم، اما دلم روشن است، ترسی ندارم و شادم. پس لطفاً نگران من نباشید.»

 

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید