یونیسف: بیش از ۵۰۰ کودک عراقی در نیمه نخست ۲۰۱۷ کشته یا زخمی شده‌اند

یونیسف: بیش از ۵۰۰ کودک عراقی در نیمه نخست ۲۰۱۷ کشته یا زخمی شده‌اند

یونیسف اعلام کرد، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۵۰۰ کودک در جریان درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و گروه تروریستی داعش در عراق کشته و یا زخمی شده‌اند.

به گزارش سایت النشرة، مولد ورفة، رئیس عملیات میدانی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در اربیل با اشاره به کشته و زخمی شدن ۵۰۶ کودک در جریان عملیات‌های نظامی شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ میان نیروهای عراقی و داعش، در جمع خبرنگاران گفت: یونیسف با همکاری دولت عراق در راستای دسترسی به مکان‌های بازداشتی که ممکن است داعش در آنجا کودکان را به خدمت خود درآورده باشد، تلاش می‌کند، ما مدافع حقوق تمامی کودکان هستیم.

ورفة با اشاره به اینکه بسیاری از کودکان عراقی به دلیل جنگ از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند، گفت: یونیسف در راستای بازگرداندن آنها به خانواده‌هایشان تلاش می‌کند.

وی افزود: کودکان قربانیان اصلی جنگ در موصل هستند، بسیاری از آنها از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند، ۴۳۰۰ کودک به نزد خانواده‌هایشان بازگردانده شده‌اند و امروز بیش از ۱۰۰۰ کودک هنوز تحت حمایت ما جهت بازگرداندن آنها به خانواده‌هایشان هستند، بسیاری از این کودکان دو سال از زندگی خود را در دوره داعش گذرانده‌اند و چیزی جز جنگ ندیده‌اند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه (دهم ژوئیه جاری) آزادی کامل شهر موصل را پس از حدود هشت ماه عملیات نیروهای این کشور در موصل و اطراف آن اعلام کرد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید