کمک مالی آل سعود به تجزیه طلبان پژاک

کمک مالی آل سعود به تجزیه طلبان پژاک

فرمانده سپاه بانه گفت:  مهمترین مسئله و تهدید شهرهای مرزنشین، مساله فرهنگی است که در اکثر مناطق مورد تهدید هستند.

«سرهنگ مصطفی سلیمانی» فرمانده سپاه بانه در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور غرب و شمال غرب، با بیان اینکه ضد انقلاب امروز در کردستان هیچ جایگاهی ندارد، اظهار داشت: اکثر اعضای گروهک‌هایی مانند پژاک در کردستان ترکیه و عراق هستند و کمتر در منطقه کردستان ایران وجود دارند.

وی با اشاره به بی‌معنا بودن موضوعاتی چون تجزیه‌طلبی در کردستان ایران، گفت:‌ وقتی سرکرده‌های گروهک‌های ترویستی حرف از ناتوانی و عجز برای تصرف یک روستا می‌زنند، چگونه می‌توانند حرف از تجزیه طلبی به میان آورند!

سلیمانی تصریح کرد: ضد انقلاب و گروه‌هایی مانند پژاک (شاخه ضد ایرانی و تجزیه طلب پ.ک.ک) فقط ۲ هدف را دنبال می‌کنند. آنها اولاً‌ می‌خواهند موجودیت خودشان را حفظ کنند، دوم از منابعی مانند عربستان و آل سعود استفاده کنند تا اعتبار مالی در اختیار گیرند.

فرمانده سپاه بانه خاطر نشان کرد: ضد انقلاب و گروهگ‌ها به خوبی می‌دانند در ناامن کردن منطقه کردستان ایران ناتوان هستند. استان کردستان امسال در سال ۱۳۹۶ از امنیت بالاتری برخوردار بوده است. گروهک‌هایی مانند پژاک در کردستان درمانده شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک چندی قبل اعلام کرد : عربستان سعودی به شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه وعده حمایت مالی داده است و شرط آن را نیز این قرار داده که باید علیه ارتش سوریه بجنگد.

به گزارش خبرگزاری اسپونتیک ، عربستان سعودی اعلام کرده که ، آماده است به ی.پ.گ که شاخه سوری پ ک ک می باشد سلاح بدهد تا علیه بشار اسد بجنگد.

روزنامه السفیر لبنان نیز به نقل از منابع نزدیک به پ ک ک گزراش کرده است که ، عربستان سعودی به پ.ک.ک پیشنهاد ویژه حمایت مالی داده است به شرطی که علیه ارتش سوریه بنجنگد. این منابع اعلام کرده اند که ریاض در دیداری دوجانبه که با سران پ.ی.د (شاخه پ.ک.ک در سوریه موسوم به PYD) می باشد ، این پیشنهاد را مطرح کرده است و شرط آنها نیز این بوده است که کردها باید در مناطق تحت کنترل خود علیه بشار اسد بجنگند.

منابع مذکور همچنین اعلام کرده اند ، این اولین بار نیست که رژیم عربستان سعودی که به عنوان حامی اصلی داعش در منطقه می باشد اینگونه پیشنهادات را با پ.ک.ک مطرح کرده و تلاش دارد تا از آنها در جهت اهداف خود استفاده نماید. پیش تر نیز اخباری منتشر گردیده است که بیانگر نقش مستقیم رژیم عربستان سعودی در حمایت مالی و لجستیکی از برخی گروه های کرد مخالف ایران میباشد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید