اهداف آمریکا از ایجاد پایگاه بزرگ نظامی در اقلیم کردستان

500

مسئول کمیته مخمور اتحادیه میهنی کردستان، ضمن اعلام ایجاد پایگاه بزرگ نظامی ایالات متحده آمریکا در اقلیم کردستان، گفت: پیشبینی می شود در صورت عدم توافق میان اربیل و بغداد نیروهای آمریکایی خطوط مقدم نیروی پیشمرگ را تحویل گرفته به جای آنان در این مناطق استقرار یابند.

به گزارش کردپرس به نقل از ملت پرس، رشاد گلالی مسئول اتحادیه میهنی کردستان شاخه مخمور در این زمینه اعلام کرد: آمریکا در محدوده قراج دست به ایجاد یک پایگاه بزرگ نظامی با سلاح سنگین و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر نیرو کرده و نزدیک به ۱۵۰ دستگاه خودرو نظامی هامر نیز در این پایگاه آماده کرده است.
وی افزود: هدف آمریکا از این کار هماهنگی و همکاری جهت عملیات آزادسازی حویجه است چرا که این ناحیه از شرق و جنوب به مناطق تحت کنترل داعش منتهی شده با حویجه در ارتباط مستقیم است.
گلالی در ادامه تاکید کرد که علاوه بر هدف اعلام شده، احتمال دارد که‌ اهداف دیگری نیز در پشت پرده این اقدام وجود داشته باشد. من جمله اینکه آمریکا در صدد است که مانع تکرار نمایش برگزار شده در تلعفر شده و از تسلیم سران داعش به کشورهای خود که عمدتا از کشورهای حوزه خلیج فارس و ترکیه هستند ممانعت به عمل آورد.
این مسئول اتحادیه میهنی کردستان همچنین اظهار کرد: این احتمال نیز وجود دارد در صورت عدم توافق میان اربیل و بغداد، نیروهای آمریکایی خطوط مقدم نیروی پیشمرگ را تحویل گرفته از منطقه “گراو” در محدوده بخش دوبز تا مرزهای قراج را تحت کنترل خود درآورند.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید