رئیس پارلمان کردستان عراق: نتیجه برگزاری همه‌پرسی بی‌ثباتی منطقه است

555

رئیس پارلمان کردستان عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد، برگزاری همه‌پرسی در ۲۵ سپتامبر منجر به بی‌ثباتی در منطقه شده و مسائل عراق را منطقه‌ای خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سومریه نیوز، یوسف محمد، رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق اعلام کرد، برگزاری همه‌پرسی در حال حاضر منجر به بی‌ثباتی در اقلیم شده، مسائل آن منطقه‌ای خواهد شد و جنگ‌های منافع کشورها به اقلیم کردستان کشانده می‌شود.

دفتر رئیس پارلمان اقلیم در بیانیه‌ای تاکید کرد، رئیس پارلمان با مارکو کارنیلوس، سفیر ایتالیا در عراق ضمن نشستی در خصوص همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان بحث و تبادل نظر کرد.

رئیس پارلمان تشریح کرد، مشکلات مذکور در مناطق کردنشین خارج از اقلیم کردستان عراق در حال آشکار شدن است. وی افزود، بهتر است تصمیم برگزاری همه‌پرسی از سوی نمایندگان پارلمان اتخاذ شود و قانون مخصوص مربوط به آن صادر شود، چرا که برگزاری همه‌پرسی در حال حاضر منجر به بی‌ثباتی در منطقه در آینده می‌شود.

سفیر ایتالیا در عراق نیز بر موضع کشورش نسبت به حمایت از عراق متحد تاکید کرد و گفت: باید مشکلات بین بغداد و اربیل از طریق گفت‌وگو حل شود.

رئیس پارلمان کردستان برگزاری همه‌پرسی را در حال حاضر سبب عمیق‌تر شدن مشکلات عنوان کرد. این درحالی‌ است که پیشتر شورای عالی همه‌پرسی اعلام کرد، همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان در موعد خود یعنی ۲۵ سپتامبر برگزار خواهد شد.

اشتراک مطلب با دوستان :

پاسخ دهید